O Financích v praxi

Kdo za tím stojí?

Pracuji jako finanční analytik ve společnosti zaměřené na palivové platební karty a monitorovací jednotky. Absolvoval jsem studia na Mendelově a Masarykově univerzitě v Brně se zaměřením na finance a finanční investování.

O čem to je?

Web obsahuje informace z oblasti ekonomie, osobních financí, podnikových financí, statistiky a ekonometrie, základy programování v jazyce VBA a tipy a triky v MS Excel. Jde o obory, které mne zajímají nebo je v používám v praxi.

Proč to dělám?

Rád bych přispěl kapkou v moři k finanční a ekonomické gramotnosti.

Web zároveň píšu tak trošku i kvůli sobě. Na webu je spousta článků o věcech, které mne zajímaly nebo jsem se jimi z různých důvodů zabýval. A existuje určitá pravděpodobnost, že je v budoucnu ještě využiji. Je fajn mít vše na jednom místě :-). Druhá věc je, že tvorba webů je pro mne zábava a úprk od všedních dní.

K hlubšímu studiu doporučuji literaturu uvedenou na konci článků v seznamu použité literatury. Pokud není v literatuře uveden žádný zdroj, je článek napsán čistě dle zkušeností a umu autora (převážně MS Excel).

Pro koho?

Web Finance v praxi by měl primárně sloužit jako zdroj informací studentům ekonomických fakult. Stejně tak by mohl posloužit lidem z hospodářské praxe a laické veřejnosti. V podstatě budu rád, když web zaujme kohokoliv, kdo se na něj dostane.

Ocenění práce

Čím více návštěvníků na webu, tím větší motivace psát další články. Pokud se vám články líbí, prosím o lajky a sdílení na sociálních sítích, a distribuci mezi přátelé a kamarády dalšími způsoby.

Radek Pavelka

Nahoru