O projektu

Kdo za tím stojí?

Pracuji jako finanční analytik ve společnosti zaměřené na obchod a služby. Jsem absolventem Mendlovy a Masarykovy univerzity v Brně se zaměřením na finance a finanční investování.

Proč?

Cíl webu je hlavně edukativní. Primárně by měl web sloužit jako zdroj informací pro samostudium, posílit finanční a ekonomickou gramotnost mezi odbornou i neodbornou veřejností. Doufám, že moje zkušenosti a znalosti přijdou někomu vhod a pomůžou, když to bude potřeba ve škole i v praktickém životě.

Sekundárně to dělám tak trošku i kvůli sobě. Na web píšu články o věcech, které mne nějakým způsobem zajímaly nebo jsem se jimi musel zabývat. Předpokládám, že se mi to bude ještě jednou hodit, takže to chci mít vše sepsané na jednom místě.

Jednotlivá témata se snažím psát jednoduše a srozumitelně. Jednoduchost by mělo podpořit řešení většiny úloh v MS Excel.

Pro hlubší prostudování dané problematiky doporučuji literaturu, která je uvedena na konci jednotlivých článků v seznamu použité literatury. Pokud není v literatuře uveden žádný zdroj, je článek napsán čistě dle zkušeností a umu autora (převážně MS Excel).

Co?

Web Finance v praxi je vzdělávací portál. Obsahuje informace z oblasti ekonomie, osobních financí, podnikových financí, statistiky a ekonometrie, základy programování v jazyce VBA a tipy a triky v MS Excel.

Pro koho?

Pro kohokoliv, koho to zajímá. Samozřejmě platí, že čím víc návštěvníků, tím více budu motivován psát další a další články.

To že se vám články líbí poznám pouze podle návštěvnosti webu, lajků a sdílení na sociálních sítí. Proto vás prosím o podporu tímto způsobem.

Radek Pavelka

Nahoru