O Financích v praxi

Kdo za tím stojí?

Pracuji jako Finanční controller v nefinanční společnosti zaměřené na palivové platební karty a monitorovací jednotky. Absolvoval jsem studia na Mendelově a Masarykově univerzitě v Brně se zaměřením na finance a finanční investování.

O čem to je?

Najdete zde studijní materiály pro vaše školní projekty, vzorce pro běžné finanční výpočty a mnoho dalších zajímavostí pro dlouhé zimní večery.

Cílem webu je sloužit jako mimoškolní studijní opora a pomocník, který vám pomůže pochopit principy finančních nástrojů na finančních trzích, zákonitosti ekonomie, prognostické nástroje statistiky, a triky a postupy v MS Excelu.

V některých článcích mohou být z ilustrativních důvodů zmíněny konkrétní názvy finanční produktů. V žádném případě se nejedná o investiční doporučení.

Web je aktuálně rozdělen na sekce makroekonomie, mikroekonomie, osobní finance a investování, podnikové finance, statistika a ekonometrie, základy programování v jazyce VBA a tipy a triky v Excelu. V červenci 2018 byla přidána nová sekce ekonomicko-finanční slovnik.

Proč to dělám?

Rád bych přispěl k finanční a ekonomické gramotnosti. Druhá věc je, že tvorba webů a psaní textů je pro mne zábava a úprk od všedních dní.

K hlubšímu studiu doporučuji literaturu uvedenou na konci článků v seznamu použité literatury. Pokud není v literatuře uveden žádný zdroj, je článek napsán čistě dle zkušeností a umu autora (převážně MS Excel).

Pro koho?

Finance v praxi by měly primárně sloužit jako zdroj informací studentům ekonomických fakult. Stejně tak by mohly dobře posloužit lidem z hospodářské praxe a laické veřejnosti se zájmem o finance a ekonomii. V podstatě budu rád, když web zaujme kohokoliv, kdo se na něj dostane.

Ocenění práce

Čím více čtenářů webu, tím větší motivace psát další články. Existence a rozvoj webu závisí také na vás. Podpořte dobrou věc.

Pokud se vám články líbí, prosím o sdílení na sociálních sítích, odkazování v diskuzních fórech a distribuci mezi přátelé a kamarády dalšími způsoby.

Spolupráce

Máte-li zájem o nějakou formu marketingové spolupráce nebo inzerci, napište mi zprávu na radek@financevpraxi.cz.

Radek Pavelka

Nahoru